FAQ: Audi Lastik Basınç Sensörü Nasıl Söndürülür?

Audi MMI nasıl kaydedilir?

MMI * sistemli araçlar: Seçiniz: ARAÇ fonksiyon tuşu > Sistemler ya da Araç Sistemleri kumanda tuşu > Servis & Kontrol > Lastik basınç kontrolü > Lastik basıncını kaydet > Evet, şimdi kaydet.

Hyundai i20 lastik basınç sensörü nasıl söner?

Ardından sürücü destek ayarlarına tıklıyoruz. Aşağı inerek Lastik Kontrol kısmına uzun süreli basılı tutuyoruz. Ekranda yana doğru artan çubuklar tamamladığı zaman ok tuşundan elimizi kaldırıyoruz. Hyundai i20 araçta lastik basınç sensör sıfırlama işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Audi MMI nasıl açılır?

Manüel açma: Açma – kapama tuşuna -5- kısa süre basın Şekil 1. Veya: MENU tuşuna veya menüyü doğrudan çağırma tuşlarından birine basın -6-.

Lastik basıncı nasıl kaydedilir?

Lastik basıncı izleme sisteminde yeni lastik basıncını kalibre edin/kaydedin

  1. Araç Durumu uygulamasını açın.
  2. TPMS düğmesine basın.
  3. Kalibre et öğesini seçiniz.
  4. Lastik basıncının kontrol edildiğini ve dört lastiğin tümü için ayarlandığını doğrulamak için OK tuşuna basın.

Lastik basıncı ne kadar olmalı?

Aracınızla seyahat ederken ağırlık denge dağılımı ön tarafta toplandığında yani ön koltuklarda 2 kişi, arka koltuklarda kimse olmadığında lastik basınç değerleriniz ön lastikler için 36 psi ve arka lastikler için 34 psi olmalıdır.

Partner lastik hava basıncı kaç olmalı?

Ön ve arka kısımda ikişer yolcu durumunda ön lastikler 40 Psi arkalar ise, 38 Psi olacak şekilde basınç uygulanmalıdır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Yazlık Lastik Ne Zaman Takılır 2020?

Lastik basınç işareti nasıl söner?

Araç kabininde fizilsel bir düğme olarak ya da multimedya sisteminizin içerisinde dijital bir buton olarak yer alabilir. Bu işlemden sonra lastik basınçlarınız tekrar kaydedilecektir. Böylece gözüken lastik basınç uyarısı sönecektir.

Lastik basınç sensörü ne zaman yanar?

Araçlarda bulunan uyarı sistemlerinden lastik basınç ikaz lambaları, otomobilinizin lastik basıncında düşüş yaşandığında yanmaktadır. Güvenli yolculuk için dikkate alınması gereken bir uyarıdır.

26 bar kaç PSI eder?

Bu sorunun cevabı çok basit. 1 Bar = 14.5 Psi değere eşittir. Bir örnek vermek gerekirse, aracımızda ki veriler bize 225 45 R17 lastik ölçülerine 2.6 Bar basınç uygulamamız gerektiğini söylüyor. Buradan yola çıkarak, 2.6 *14.5 işlemi ile 37.70 sonucuna ulaşırız.

Q2 lastik basıncı kaç olmalı?

Aksi takdirde lastiklerin Sıcak, gerekli olacak 0 bar eklersiniz tavsiyelere ek olarak. Bu şekilde, önerilen basıncın 2 bar olduğu durumda, sıcak olduğunda bu, 5 bar anlamına gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector