FAQ: Bridgestone Turanza T001 Nasıl Lastik?

Bridgestone Turanza iyi mi?

Bridgestone Turanza T005 Yaz Lastiği Test Sonuçları Premium segment araçlara hitap eden Turanza T005, Bridgestone ‘un birçok ödüle layık görülmüş en iyi lastiklerinden biridir. Autobild 2018, 195 65 R15 lastik ebatıyla yapılan testte 51 otomobil lastiği kullanılmış ıslak ve kuru yollarda yol tutuşu test edilmiştir.

Bridgestone Turanza ne demek?

Bridgestone tarafından, orta, üst ve lüks segment otomobil sahiplerinin her türlü hava koşulunda kullanabilmesi için özel olarak tasarlanan Turanza ER300 özel asimetrik deseni, optimum eğimli kanalları, güçlendirilmiş omuz bloklarının sağladığı kusursuz direksiyon hakimiyetiyle ıslak ve kuru zeminlerde yüksek

Lastikte T001 ne demek?

Bridgestone Turanza T001; üst segment lüks sedanlar, orta segment modeller ve kompakt araçları kapsayan geniş bir yelpazeye güvenlik ve performans vaad eden ultra yüksek performans yaz lastiğidir.

Turanza nedir?

Turanza T001, Bridgestone markasının en yeni teknolojileri ile üretilen ve tüm yol koşulları için uygun olarak tasarlanan bir yaz lastiğidir.

4 mevsim lastikleri nasıl?

Dört mevsim lastiği, bir yandan ıslak ve kuru zeminde kabul edilebilir bir performans sağlarken, bir yandan da karda iyi çekiş kabiliyeti sunar. Dört mevsim lastikleri, sıcak havada iyi performans gösterirler ama yaz lastiklerinden daha az yol tutarlar ve direksiyon, fren ve viraj alma yetenekleri daha düşüktür.

Bridgestone 4 mevsim lastik var mı?

Bridgestone dört mevsim lastiklerin yanı sıra kar yağışında ve buzlanmalarda ekstra performans ortaya koyan ve sürücüsüne güven veren kış lastikleri de internet üzerinden oldukça uygun fiyatlarla Lastikal’dan satışa sunulmaktadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Jeep Renegade Lastik Basınç Sensörü Nasıl Söndürülür?

Bridgestone Turanza üretim tarihi nerede yazar?

Yine lastiğin dış yüzeyinde DOT yazısını bulmanız gerekir. Ancak diğer lastiklerin aksine 4 haneli değil d e 8 haneli bir sayı göreceksiniz. Bu sayının son 4 hanesi sırasıyla üretim haftası ve yılını ifade eder. Aynı şekilde Bridgestone marka lastik üretim tarihini de bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Bridgestone lastik hangi ülkenin malı?

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Bridgestone, yaklaşık 140.000 çalışanı ile 150 ülkede faaliyet gösteren dev bir global kuruluştur. Bridgestone Corporation’ın kurucusu Bay Ishibashi, Japonya’da ilk lastiğini 1930’da üretti.

Bridgestone lastik ömrü kaç km?

Lastik, diş derinliği 1,6 mm’den az ise, mutlaka yenisi ile değiştirilmelidir. Düzensiz veya anormal aşınmaları engellemek için düzenli olarak (10.000 km ‘de bir) lastiklerin yerini değiştirin.

T005 mi T001 mi?

Bu lastik 2018 Ocağından itibaren T001 EVO’nun yerini alacak.

En sessiz lastik hangisi?

Bridgestone Potenza S001 serisinin en önemli özelliklerinden biri 68 desibel ses seviyesi ile en sessiz lastik modelleri arasında ilk sıralarda yer alır.

Dayton nasıl bir lastik?

Dayton, fren performansı, yol tutuş ve ömür performansında sağladığı başarı ile kalitesini kanıtlamış bir lastik markası olarak başta Avrupa olmak üzere dünya pazarlarında öne çıkıyor. Yapılan testler Dayton lastiklerinin hem kuru hem ıslak zemin performansı ile dengeli bir performans sağladığını kanıtlıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector