Goodyear Lastik Yorumları?

Goodyear 205 55 R16 91V EfficientGrip nasıl?

Yol tutuşu ve sessizliği çok iyi. lastik çok yumuşak elinizle ters çevirebilirsiniz neredeyse o derece. çok ufak bir ağaç parçası sebebi ile patladı o yüzden biraz tedirdgin oluyorum çok yumuşak olduğu için patlama riski yüksek. Islak zeminlerde sınıfının en iyi lastiği olduğu kanıtlanmış lastiklerdir.

Good Year Eagle Sport nasıl lastik?

Yağmurlu havalarda güçlü yol tutuşu sağlıyor, arabayı kullanırken rahat ve huzurlu olmanızı sağlıyor, kaliteli, sessiz, yumuşak, ıslak ve kuru zeminde rahatlıkla kullanabileceğiniz, frenlemede çok iyi olan bir ürün diyebilirim. Arabamızda ki lastikler Goodyear eşim bu markadan başkasını kullanmıyor. Çok memnun.

Goodyear lastik yerli mi?

Goodyear hangi ülkenin? Goodyear lastik üretim yeri, U.S.A.’dır.

Goodyear lastik kaç lira?

En Popüler Goodyear Oto Lastikler

  • Goodyear Eagle Sport 205/55 R16 91V Yaz Lastiği405,71 TL21 satıcı
  • Goodyear UltraGrip 8 205/55 R16 91T Kış Lastiği495,00 TL16 satıcı
  • Goodyear UltraGrip 8 205/55 R16 91H Kış Lastiği500,00 TL19 satıcı
  • Goodyear EfficientGrip Performance 205/55 R16 91V Yaz Lastiği499,90 TL14 satıcı

Efficientgrip Performance ne demek?

Islak zeminde daha iyi yol tutuşu ve daha kısa fren mesafesi sunan lastik.

Goodyear lastikte FP ne demek?

A, AO, RO1, RO2 = Lastiğin Audi marka araçlar için önerilen orijinal ekipman lastiği olduğunu ifade etmektedir. Diğer araçlar tarafından kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. FP = Flange Protector ‘un kısaltmasıdır.

You might be interested:  Soru: Yazlık Lastik Nasıl Anlaşılır?

Eagle Sport lastik nedir?

Goodyear Eagle Sport performans, güvenilirlik ve dayanıklılık dengesi ile bütünleşmiş bir binek yaz lastiğidir. Güçlendirilmiş lastik tasarımı ile tutunma ve kavrama dengesi özenle geliştirilmişken, optimize edilmiş sırt deseni hızlı su tahliyesi ile güvenli sağlar sağlar.

Goodyear lastik kime ait?

Goodyear Lastikleri Amerika Birleşik Devletleri markası olmakla beraber tüm dünyada 90 fabrikası bulunan dev bir kuruluştur. Bu fabrikalardan en modern en fabrikasından biri Türkiye’de bulunmakta ve burada üretilen lastikler Dünyanın her yerine ihraç edilmektedir.

Good Year lastik kimin?

The Goodyear Tire & Rubber Company, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir lastik üreticisidir. Şirket 29 Ağustos 1898 tarihinde Frank Seiberling tarafından kurulmuş olup adını vulkanize edilmiş kauçuğun mucidi Charles Goodyear ‘dan almaktadır.

Goodyear Türkiyede nerede üretiliyor?

Goodyear, Türk mühendisleri tarafından Türkiye’deki tüketicilerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan ve Adapazarı fabrikasında üretilen Eagle Sport ile ultra yüksek performans lastikleri segmentindeki ihtiyaca en hızlı şekilde cevap vermeyi hedefliyor.İki fabrikası ile birlikte Türkiye’yi önemli bir üretim üssü olarak

Good Year fabrikası nerede?

Ovacık Mahallesi Çuhane Caddesi No:2 Başiskele Kocaeli adresinde yerleşik olan Goodyear İzmit Fabrikası İzmit Körfezinin doğusunda, İzmit’e 6 km uzaklıkta endüstriyel bir sahada yer almaktadır.

Bir lastiğin ömrü kaç km?

Belirlenmiş olan koşullarda binek araçların lastiklerinin kullanılması, herhangi bir darbe almamış olmasıyla 50 bin ila 80 bin kilometre arasında lastik ömründen bahsetmek mümkün. Tabii bu durum lastiğin diş derinliği, plastik şeritlerinin durumu ve kullanımı noktasında da değişkenlik gösterebilmektedir.

Lastiklerde XL ne anlama geliyor?

Aynı ebattaki bir başka lastiğe oranla daha fazla yük taşıyabilirler. Güçlendirilmiş lastiklerin yanağında “RF” harfleri, ekstra yük lastiklerinin ise “ XL ” harfleri bulunur. Güçlendirilmiş ve XL lastikler, standart lastiklere oranla daha yüksek hava basıncı gerektirir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector