Hızlı Cevap: Clio 4 Lastik Basınç Sensörü Nasıl Çalışır?

Clio 4 lastik basınç sensörü var mı?

Yaklaşık 3 ay önce aldığım 2013 model Clio 4 Icon TCe aracımda lastik basınç sensörü bulunmuyor. 2014 yılından itibaren Türkiye’de bu sensörün zorunlu hale gelmesiyle Clio ‘larda da bu güvenlik donanımı kullanılmaya başladın.

Clio 4 lastik basınç ışığı nasıl söner?

Direksiyonun sağ tarafında bulunan silecek kolundan yol bilgisayarına gelip yukarı oku ile lastik basınç menüsüne geliyoruz daha sonra aşagı oku üzerine gelip 5-10 saniye basılı tutuyoruz ve lastik basınç sıfırlanmış olmaktadır.

Clio 4 lastik basıncı kaç olmalı?

Ön lastik havaları 2.3 bar arka lastik havaları 2.1 bar yani 33/30 psi olmalıdır.

Renault Clio set TPW nedir?

İkaz ışığı  “LASTIK SISIRINIZ VE SET TPW ” mesajıyla birlikte yanar. Bunlar, en az bir lastiğin indiğini veya patlamış olduğunu gösterir. İnme durumunda, ilgili lastiği şişirin. Lastiğin patlaması durumunda, yenisiyle değiştirin veya marka Yetkilinize başvurun.

Lastik basıncı ne kadar olmalı?

Ön kısımda iki yolcu seyahat ediyor ve arka kısım boş ise, lastik hava basıncı ön lastikler için 34 Psi arka lastikler için 32 Psi olmalıdır. Ön ve arka kısımda ikişer yolcu seyahat ediyor ise, önler 36 Psi ve arkalar 34 Psi olmalıdır.

You might be interested:  Lastik Yönü Nasıl Anlaşılır?

Lastik basıncı sıfırla dururken ne demek?

Bu, lastiğin havasının düşük olduğunun veya patladığının tespit edildiğini gösterir. Soğukken dört lastiğin basıncını kontrol edip ayarlayınız ve sistemi sıfırlayınız. Bu, sıfırlamanın başarısız olduğunu gösterir. Sıfırlama prosedürünü tekrar başlatmadan önce lastik basıncını kontrol edip yeniden ayarlayınız.

Lastik basınç işareti nasıl söner?

Araç kabininde fizilsel bir düğme olarak ya da multimedya sisteminizin içerisinde dijital bir buton olarak yer alabilir. Bu işlemden sonra lastik basınçlarınız tekrar kaydedilecektir. Böylece gözüken lastik basınç uyarısı sönecektir.

Clio 4 ESC nedir?

– savrulma kontrollü ve ( ESC ) antipatinaj sistemli dinamik sürüş kontrolü; – acil fren destek sistemi; – rampada kalkış yardımı; Bu fonksiyonlar, aracın tutumunu sürücünün isteğine uygun hale getirmeyi sağlamak için kritik sürüş koşullarında ilave yardımlardır.

Clio Icon lastik basıncı kaç olmalı?

Jant büyüklüğü x 2 + 2 şeklinde. Yani sizin basıncınız 16×2+2= 34 olmalı.

195 55 R16 hava basıncı kaç olmalı?

195 55 R16 lastik hava basıncı için; Aracınızın ağırlık dağılımı eşitse ve ön tarafta iki yolcu seyahat ediyor, arka kısım boş ise, lastik basınçları önler 34 Psi arkalar 32 Psi olmalıdır. Arka kısımda iki, ön kısımda iki yolcu varsa, lastik hava basıncı önler ve arkalar için eşit şekilde 34 Psi olmalıdır.

185 65 R15 lastik havası kaç olmalı?

185 65 R15 Lastik Basıncı Tablosu Araç maks. 2 kişi seyahat ediliyorken ön kısım ve arka kısım 31 psi basınca eşitlenmelidir. Araç tam yüke ulaştığında lastik basıncı ön kısma 35 arka lastiklere ise 38 olarak ayarlanmalıdır.

Clio 4 lastik ebatları nedir?

Icon da 195 55 16″ veya 205 45 17″ kullanılıyor.

Lastik basınç kaybı ne demek?

Doğru lastik basıncı, lastiklerinizden maksimum performansı almanızı sağlar. Güvenli ve konforlu sürüşün olmazsa olmazlarındandır. Meydana gelen büyük basınç kayıpları (ayda 0,2 bardan fazla) profosyonel lastik servisine gitmeniz gerektiğine dair bir işarettir.

You might be interested:  FAQ: Yokohama Lastik Nerede Üretiliyor?

1 bar kaç PSI yapar?

1 bar psi ne kadardır? Basınç 14,5 psi ‘dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector