Hızlı Cevap: Continental Lastik Nasıl?

Continental lastik ömrü kaç yıl?

Lastiğin kilometre performansını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. 5 yıl raf ömrüne ek olarak lastik hava basıncı ve diş derinliği gibi önerilen lastik bakım ve kontrolleri düzenli olarak yapılan lastikler için de 5 yıl da kullanım ömrü sunar.

Continental lastik nedir?

Continental Lastiklerini Keşfedin Lastikler, aracınızla yol arasındaki temel temas noktasıdır. Lastiklerinizin her zaman kısa fren mesafesi, maksimum güvenlik ve yüksek sürüş keyfi sunmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bu yüzden Continental, Avrupa’nın önde gelen binek ve hafif kamyon lastiği üreticilerinden biridir.

Continental lastik yan ürünü hangisi?

Aracınıza güvenmeniz gerekiyorsa, Barum sizin için doğru seçimdir. Barum, Avrupa’nın en modern fabrikalarında, güçlü Continental Grup çatısı altında lastik üretmektedir. Orta Avrupa’nın en başarılı lastik üreticilerinden biri olan Barum, markanın açıkça vaat ettiği özellikleri sunar: İyi lastikler. İyi fiyat.

Continental Premium Contact 5 nasıl?

Lastik testini kazanan bir lastik olarak Continental Premium Contact5 aile arabaları için güvenli bir lastiktir. Bununla beraber ıslak ve kuru yollarda gayet güzel performans vermektedir. Geçen yaz kullanmış olduğum lastiklerden çok daha iyi ıslak yol performansı verdi.

Araba lastikleri kaç yılda bir değiştirilmeli?

On seneden eski tüm lastikler (yedek lastikler dahil) artık kullanılmamalı ve yeni lastiklerle değiştirilmelidir.

You might be interested:  Soru: Diş Teli Lastik Ne Işe Yarar?

Lastik kullanım ömrü kaç yıl?

Maksimum 10 yıl Lastiklerin raf ömrü üretim tarihinden itibaren on yıldır. Diyelim ki bir lastik üretim tarihinden itibaren onuncu yılını doldurdu fakat hala kullanılabilir durumda görünüyor ve hatta diş derinliği 1,6 mm’ye kadar aşınmamış durumda.

Continental lastik fiyatları ne kadar?

En Popüler Continental Oto Lastikler

  • Continental ContiWinterContact TS 830 P 205/55 R16 91H SSR Kış Lastiği403,00 TL3 satıcı
  • Continental EcoContact 6 205/55 R16 91V Yaz Lastiği550,00 TL16 satıcı
  • Continental WinterContact TS 860 205/55 R16 91T Kış Lastiği554,02 TL11 satıcı

Continental lastik Türkiye’de üretiliyor mu?

Bu şirketlerden biri de dünya lastik üretim devi Alman Continental … 2000 yılında Türkiye ‘ye giren ve bugün 300 bayisi ile 1.500 kişiye istihdam sağlayan şirket, Türkiye ‘de büyümesini sürdürüyor.

Riken lastik hangi markanın yan ürünü?

Dunlop, 1888 yılında John Body Dunlop tarafından kurulan, Goodyear bünyesinde yer alan otomobil lastiği üreticisidir. Dunlop hisselerinin yüzde 75’i Amerikan Goodyear ve yüzde 25’i Japon Sumitomo’ya aittir.

Debica lastik hangi markanın yan ürünü?

Goodyear markası ile stratejik ortaklığına 1995 yılında başlayan Debica oldukça özel bir yere sahiptir. Goodyear bünyesindeki markalar arasında en büyük üretim tesisleri Debica ‘ya aittir.

Laufen lastik hangi markanın yan ürünü?

Laufenn lastik markası, alüminyum jant, akü, fren balatası ve lastik üreten Hankook Tire firmasına ait bir markadır. Laufenn marka lastiklerin üretim yeri, Güney Kore’dir.

Eco Contact ne demek?

Optimize edilen yol tutuşu ve kavrama deneyimi. EcoContact ™ 6 lastiğinin ihtiyaca göre tasarlanan deseni, kuru ve ıslak yol performansı arasında en iyi dengenin kurulmasına yardımcı olur. Ayrıca yol tutuşunun önemli olduğu durumlarda güvenliği artırır.

PremiumContact ne demek?

PremiumContact 6’nın aşınma oranı optimize edilmiş polimer karışımı kilometre performansında %15 üzerinde bir iyileşme sağlar. Ayrıca sertliği optimize edilmiş sırt deseni sürüş konforu ve kilometre performansını iyileştirirken iç ve dış gürültüyü yüzde 10 oranında azaltıyor.

You might be interested:  Doğru Lastik Basıncı Ne Kadar Olmalıdır?

Continental hangi ülkeye ait?

Kuruluşundan bu yana, Alman merkezli şirket Continental büyümeye devam etti – ve Ticari Araç Lastikleri iş birimi oluştu. Continental –Caoutchouc & Gutta-Percha-Compagnie’nin kuruluşu. Korbach (Almanya) üretim tesisi, Mitteldeutsche Gummiwarenfabrik Louis Peter AG’nin bir kolu olarak oluşturulur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector