Hızlı Cevap: Egea Lastik Basınç Sensörü Nasıl Çalışır?

EGEA lastik havaları kaç olmalı?

195/65/R15, 205/55 R16, 225/45 R17 yaz ayları için yüksüz önler 33bar, yüksüz arka: 31bar, tam yüklü önler: 38bar, tam yüklü arka: 36bar şeklinde kullanılabilir. Kış aylarında ise +3 Bar fazladan basılması önerilmektedir.

Lastik basınç uyarı sistemi nasıl çalışır?

Lastik sibobuyla entegre biçimde yer alan bataryalı sensör, direkt olarak lastik boşluğundaki hava basıncını ölçer. Bu özel sensörler, her bir tekerlekte yer alır. Buradan ölçülen bilgi, kablosuz bir şekilde aracın merkezi bilgisayarına aktarılır.

Fiat Linea lastik basınç sensörü nasıl söner?

LINEA ARAÇTA LASTİK BASINÇ RESETLEME NASIL YAPILIR? Linea araclarda yol bilgisayarına girip, konsoldaki set bölümünden lastik basınç sensörünü seçiyoruz set yazan bölüme 5 saniye basıyoruz ve lastik basınç sensörü arızasını gösterge panelinden silmiş oluyoruz.

Fiat EGEA set tuşu ne işe yarar?

Buna rağmen ikaz ışığı yanıyorsa, her araçta farklı noktalarda bulunan “ set ” düğmesine veya tuşuna birkaç saniye basılı tutarak lastik basınç uyarı sistemini sıfırlayabilirsiniz. Yazlık, kışlık lastik değişimlerinizi dışarıda bir ustayla çözmek yerine yetkili servislerde gerçekleştirmeniz öneriliyor.

You might be interested:  Laufenn Lastik Ne Malı?

EGEA 16 jant lastik hava basıncı kaç olmalı?

Ön ve arka kısımda ikişer yolcu durumunda ön lastikler 40 Psi arkalar ise, 38 Psi olacak şekilde basınç uygulanmalıdır.

205 55 16 lastik havası kaç olmalı?

205 55 R16 lastik hava basıncı Aracınızın ağılık dağılımı eşitse, ön kısımda iki yolcu seyahat ediyor ve arka taraf boş ise, lastik basınçları önler de 36 Psi arkalar da ise 34 Psi olmalıdır.

Lastik basınç sensörü ne zaman uyarı verir?

Lastik basınç sensörü, lastik basıncı üretici firmanın belirlediği sınırdan daha aşağı düşerse lastik basınç uyarı ( ikaz ) sinyali verir. Üreticiler tarafından bu sınır genellikle %25 olarak belirlenir ve basınç %25 oranında düşerse ikaz verilir.

Sensörlü sibop nasıl çalışır?

Genel olarak lastik yapısına bakıldığında lastik basınç sensörü sibop ile tümleşik olarak yerleştirilir. Bu sensör direkt olarak lastiklerin hava basıncını ölçer. Aynı zamanda hava basıncı gibi hava sıcaklığını da ölçer.

Lastik basıncı sensörü fazla olursa ne olur?

Ancak, en yakın istasyonda basınç kontrolü yapmanız ve lastikleri uygun şekilde şişirmeniz gerekir. Fazla şişirilmiş veya inik bir lastik düzensiz lastik aşınmalarına neden olur ve zamanından önce yıpranır.

185 65 R15 hava basıncı kaç olmalı?

185 65 R15 Lastik Basıncı Tablosu Araç tam yüke ulaştığında lastik basıncı ön kısma 35 arka lastiklere ise 38 olarak ayarlanmalıdır. 185 65 R15 lastik basıncı kaç olmalı sorunuza eğer aracın tablosu yok ise ön 32, arka 31 şeklinde en konforlu sürüşü elde edebilirsiniz.

Linea 185 65 R15 lastik basıncı kaç olmalı?

Bu hava basıncı için; Standart 2 kişi ile seyehat ediyorken ön lastikler ve arka lastiklerin psi değeri 31 olarak ayarlanmalıdır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Milestone Lastik Hangi Markanın Yan Ürünü?

Lastik basınç işareti nasıl söner?

Araç kabininde fizilsel bir düğme olarak ya da multimedya sisteminizin içerisinde dijital bir buton olarak yer alabilir. Bu işlemden sonra lastik basınçlarınız tekrar kaydedilecektir. Böylece gözüken lastik basınç uyarısı sönecektir.

Fiat EGEA ünlem işareti nedir?

Fiat egea ünlem işaret üçgen içinde ise bu araçta oluşan genel arıza bildirimini ifade eder. Sis lambaları, park lambası, fren lambası ya da plaka lambalarının arızalanması sonucu Fiat Egea ‘nın göstergelerinden olan üçgen içinde ünlem işareti yanar.

225 45 17 hava basıncı kaç olmalı?

225 45 R17 Lastik Basınç Değeri Aracınızın ağırlık denge dağılımı ön tarafa doğru ağırlıklıysa ve yolculuğunuz ön koltuklarda 2 kişi olacak şekildeyse lastik basıncınız ön lastikler için 38 psi, arka lastikleriniz için 36 psi olacak şekilde ayarlanmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector