Okuyucular soruyor: Bridgestone Lastik Yorumları?

Bridgestone Turanza iyi mi?

Bridgestone Turanza T005 Yaz Lastiği Test Sonuçları Premium segment araçlara hitap eden Turanza T005, Bridgestone ‘un birçok ödüle layık görülmüş en iyi lastiklerinden biridir. Autobild 2018, 195 65 R15 lastik ebatıyla yapılan testte 51 otomobil lastiği kullanılmış ıslak ve kuru yollarda yol tutuşu test edilmiştir.

Bridgestone lastik ömrü ne kadar?

Lastikler satın alınırken JATMA’nın tavsiye ettiği şekilde 10 yıl ömür ve uygun saklama koşulları göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer lastik 2 yıl önce üretilmiş ve doğru şekilde saklanmış ise, doğru kullanım ile 8 yıllık daha ömrü var demektir.

Bridgestone Turanza ne demek?

Bridgestone tarafından, orta, üst ve lüks segment otomobil sahiplerinin her türlü hava koşulunda kullanabilmesi için özel olarak tasarlanan Turanza ER300 özel asimetrik deseni, optimum eğimli kanalları, güçlendirilmiş omuz bloklarının sağladığı kusursuz direksiyon hakimiyetiyle ıslak ve kuru zeminlerde yüksek

4 mevsim lastikleri nasıl?

Dört mevsim lastiği, bir yandan ıslak ve kuru zeminde kabul edilebilir bir performans sağlarken, bir yandan da karda iyi çekiş kabiliyeti sunar. Dört mevsim lastikleri, sıcak havada iyi performans gösterirler ama yaz lastiklerinden daha az yol tutarlar ve direksiyon, fren ve viraj alma yetenekleri daha düşüktür.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Waterfall Nasıl Lastik?

Bridgestone 4 mevsim lastik var mı?

Bridgestone dört mevsim lastiklerin yanı sıra kar yağışında ve buzlanmalarda ekstra performans ortaya koyan ve sürücüsüne güven veren kış lastikleri de internet üzerinden oldukça uygun fiyatlarla Lastikal’dan satışa sunulmaktadır.

Otomobil lastikleri kaç yılda bir değişir?

Pratik bilgiler: Lastik Değişim Zamanı On seneden eski tüm lastikler (yedek lastikler dahil) artık kullanılmamalı ve yeni lastiklerle değiştirilmelidir.

Sıfır lastik ömrü ne kadar?

Lastiklerin raf ömrü ne kadar? Oto lastik raf ömrü, doğru koşullarda saklanmak şartı ile 8-10 yıl olarak belirlenmiştir. 10 yılın üzerindeki lastikler için üretici firmalar garanti hizmeti vermemektedir. Lastiklerin raf ömrü konusunda aynı bilgiler üretici firmaların web sitelerinde de bulunmaktadır.

Yaz lastiği ömrü kaç km?

Tabii lastik ömrünün kaç kilometre olduğu ise yine yukarıda verilen birçok etmene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Belirlenmiş olan koşullarda binek araçların lastiklerinin kullanılması, herhangi bir darbe almamış olmasıyla 50 bin ila 80 bin kilometre arasında lastik ömründen bahsetmek mümkün.

Starmaxx lastik hangi markanın yan ürünü?

Starmaxx | KURUMSAL. Starmaxx Lastikleri Petlas Lastik Fabrikası tarafından üretilmektedir. Starmaxx ürün yelpazesi içinde binek, hafif ticari ve otobüs-kamyon, zirai, iş makinesi, harfiyat/inşaat yol dışı araçları lastikleri bulunmaktadır.

Laufen lastik hangi markanın yan ürünü?

Laufenn lastik markası, alüminyum jant, akü, fren balatası ve lastik üreten Hankook Tire firmasına ait bir markadır. Laufenn marka lastiklerin üretim yeri, Güney Kore’dir.

Bridgestone Turanza üretim tarihi nerede yazar?

Yine lastiğin dış yüzeyinde DOT yazısını bulmanız gerekir. Ancak diğer lastiklerin aksine 4 haneli değil d e 8 haneli bir sayı göreceksiniz. Bu sayının son 4 hanesi sırasıyla üretim haftası ve yılını ifade eder. Aynı şekilde Bridgestone marka lastik üretim tarihini de bu şekilde öğrenebilirsiniz.

You might be interested:  Soru: Lastik Nasıl Tamir Edilir?

Lastikte T001 ne demek?

Bridgestone Turanza T001; üst segment lüks sedanlar, orta segment modeller ve kompakt araçları kapsayan geniş bir yelpazeye güvenlik ve performans vaad eden ultra yüksek performans yaz lastiğidir.

Lastik üzerindeki rakamlar ne anlama gelir?

175: Lastik taban genişliği (Kullanılan ölçü birimi milimetredir.). 75: Yanak genişliğinin lastik taban genişliğine oranı (% değeri). R: Lastiğin radial (telli) olduğunu gösterir. 20: Lastik iç çapı, jant ölçüsüdür (Kullanılan ölçü birimi inçtir.).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector