Okuyucular soruyor: Clio 4 Lastik Kaptörü Arızası Nasil Söndürülür?

Lastik Kaptörü kontrol ettirin nedir?

Bir tekerleğin havasının indiğini gösterir. Tekerleğin havası inmişse lastiklerin basınçlarını ayarlayınız. “ Lastik kaptörü kontrol ettirin ” Bir tekerlek A kaybolur, 4  ikaz ışığı birkaç saniye yanıp söner, ardından sürekli yanık kalır ve “ Lastik kaptörü kontrol ettirin ” mesajı görünür.

Lastik Kaptor arızası nedir?

Lastik basınç sensörü adıyla da anılan lastik kaptörü zaman zaman arıza sinyali verebilir. Lastiklerinizin basınç seviyesinden eminseniz lastik basınç sensörü sıfırlama, lastik basınç sensörü söndürme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu ikaz sürücülere lastik basınçlardan bir anormallik olduğunu gösterir.

Clio 4 lastik basıncı nasıl sıfırlanır?

Direksiyonun sağ tarafında bulunan silecek kolundan yol bilgisayarına gelip yukarı oku ile lastik basınç menüsüne geliyoruz daha sonra aşagı oku üzerine gelip 5-10 saniye basılı tutuyoruz ve lastik basınç sıfırlanmış olmaktadır.

Renault Clio 4 lastik basıncı kaç olmalı?

Ön lastik havaları 2.3 bar arka lastik havaları 2.1 bar yani 33/30 psi olmalıdır.

Lastik Kaptörü ne işe yarar?

Lastiğin içerindeki basıncı ölçerek direk araç beynine iletir. Lastik değişimde tekrardan yeni lastiğe adapte edilebilir. İçerisindeki pilin 6 8 yıl ömrü vardır.

You might be interested:  Soru: Matador Lastik Ne Malı?

Lastik basıncını ayarlayınız ne demek?

Bu, ilgili lastiğin patladığını veya aşırı derecede inmiş olduğunu gösterir. Soğukken dört lastiğin basıncını ayarlayınız ve lastik patlamışsa sistemi sıfırlayınız. Patlamışsa, lastiği değiştiriniz (veya değiştirilmesini sağlayınız).

Kaptör ne demek?

motorun çalışması için ilk hareketin oluşması gerek ve ilk dönmeyi marş motoru sağlar. işte kaptör bu hareketin yeterli seviyeye geldiğini tespit edip sinyali beyne yolluyor. beyinde (marş motorunun işi bitti deyip) sonraki aşama olan yakıt püskürtme ve ateşleme elemanlarına görevi alabilirsiniz diyor.

Lastik basınç işareti nasıl söner?

Araç kabininde fizilsel bir düğme olarak ya da multimedya sisteminizin içerisinde dijital bir buton olarak yer alabilir. Bu işlemden sonra lastik basınçlarınız tekrar kaydedilecektir. Böylece gözüken lastik basınç uyarısı sönecektir.

Oto lastik sensörü nasıl çalışır?

Lastik sibobuyla entegre biçimde yer alan bataryalı sensör, direkt olarak lastik boşluğundaki hava basıncını ölçer. Bu özel sensörler, her bir tekerlekte yer alır. Buradan ölçülen bilgi, kablosuz bir şekilde aracın merkezi bilgisayarına aktarılır.

Clio 4 lastik basınç sensörü var mı?

Yaklaşık 3 ay önce aldığım 2013 model Clio 4 Icon TCe aracımda lastik basınç sensörü bulunmuyor. 2014 yılından itibaren Türkiye’de bu sensörün zorunlu hale gelmesiyle Clio ‘larda da bu güvenlik donanımı kullanılmaya başladın.

Lastik basıncını sıfırla ne demek?

TPMS, aracınızın lastik basıncı düşük olduğunda veya düz gittiğinde sizi uyarır.Doğru lastik basıncını korumanıza yardımcı olarak, TPMS aracınızın kullanımını iyileştirerek, lastik aşınmasını azaltarak, fren mesafesini azaltarak ve yakıt tasarrufunu iyileştirerek yolda güvenliğinizi artırabilir.

Clio 4 ESC nedir?

– savrulma kontrollü ve ( ESC ) antipatinaj sistemli dinamik sürüş kontrolü; – acil fren destek sistemi; – rampada kalkış yardımı; Bu fonksiyonlar, aracın tutumunu sürücünün isteğine uygun hale getirmeyi sağlamak için kritik sürüş koşullarında ilave yardımlardır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Hangi Lastik Daha Iyi 2017?

Clio 185 65 R15 lastik basıncı kaç olmalı?

185 65 R15 Lastik Basıncı Tablosu Araç maks. 2 kişi seyahat ediliyorken ön kısım ve arka kısım 31 psi basınca eşitlenmelidir. Araç tam yüke ulaştığında lastik basıncı ön kısma 35 arka lastiklere ise 38 olarak ayarlanmalıdır.

205 55 16 lastik havası kaç olmalı?

205 55 R16 lastik hava basıncı Aracınızın ağılık dağılımı eşitse, ön kısımda iki yolcu seyahat ediyor ve arka taraf boş ise, lastik basınçları önler de 36 Psi arkalar da ise 34 Psi olmalıdır.

175 65 R14 Clio lastik hava basıncı kaç olmalı?

Lastik hava basınçları; Önden çekişli 175 / 65 R14 lastik ebatlı araçlar için tavsiye edilen lastik hava basıncı, önler için 32 psi, arkalar için 30 psi değerinde olmalıdır. Önden çekişli 195/50 R15 lastik ebatlı araçlar için tavsiye edilen lastik hava basıncı, önler için 32 psi, arkalar için 30 psi değerinde olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector