Okuyucular soruyor: Goodyear Efficientgrip Performance Nasıl Lastik?

Goodyear EfficientGrip Performance 91v nedir?

Goodyear EfficientGrip Performance, doğal kauçuk oranı yüksek lastik hamuru sayesinde yüksek elastikiyete sahip bir yaz lastiğidir. Bu elastikiyet, yol tutuşu ve manevra kabiliyetinin üst seviyede olmasını sağlamaktadır. Böylece yakıt tüketimi azalmakta ve lastik daha yavaş aşınmaktadır.

EfficientGrip Performance ne demek?

Islak zeminde daha iyi yol tutuşu ve daha kısa fren mesafesi sunan lastik.

OEM lastik nedir?

OEM (Original Equipment Manufacturer) Türkçe’de orijinal ekipman üreticisi anlamına gelir. Otomotiv endüstrisi oldukça kompleks bir endüstridir. Bir otomobil üretmek için mekanik, elektronik parçaların yanında lastikten koltuğa, süngerden plastiğe ve balataya kadar birçok farklı ürün kullanmak gerekir.

Lastik rotasyonu kaç km’de yapılır?

Ne sıklıkta rotasyon gerekir? Yaklaşık 10.000 kilometrede bir lastik rotasyonu yapmanız tavsiye edilir.

Goodyear Efficientgrip Performance 2 205 55r16 91v nasıl?

Yol tutuşu ve sessizliği çok iyi. lastik çok yumuşak elinizle ters çevirebilirsiniz neredeyse o derece. çok ufak bir ağaç parçası sebebi ile patladı o yüzden biraz tedirdgin oluyorum çok yumuşak olduğu için patlama riski yüksek. Islak zeminlerde sınıfının en iyi lastiği olduğu kanıtlanmış lastiklerdir.

Good Year kime ait?

The Goodyear Tire & Rubber Company, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir lastik üreticisidir. Şirket 29 Ağustos 1898 tarihinde Frank Seiberling tarafından kurulmuş olup adını vulkanize edilmiş kauçuğun mucidi Charles Goodyear ‘dan almaktadır.

You might be interested:  Soru: Blaster Lastik Ne Demek?

Good Year Eagle Sport nasıl?

Yağmurlu havalarda güçlü yol tutuşu sağlıyor, arabayı kullanırken rahat ve huzurlu olmanızı sağlıyor, kaliteli, sessiz, yumuşak, ıslak ve kuru zeminde rahatlıkla kullanabileceğiniz, frenlemede çok iyi olan bir ürün diyebilirim. Arabamızda ki lastikler Goodyear eşim bu markadan başkasını kullanmıyor. Çok memnun.

Lastikte t ve h ne demek?

Çünkü lastiğin performansını ve araca uygunluğunu belirleyen çok sayıda faktör mevcut. Örneğin üzerinde 215/45/R17 94H bilgileri bulunan bir lastikte H harfi hız endeksini ifade ediyor. Harflerle ifade edilen hız endeksi, lastiğin güvenli bir şekilde kullanılabileceği maksimum hızı gösteriyor.

Lastiklerde MS ne anlama geliyor?

“Dört Mevsim Lastiği” olarak da bilinen M + S lastikleri ( M = Mud = Çamur S = Snow = Kar ) Çamur ve Kar üzerinde daha iyi sonuç almak için üretilmiş, ancak bu ek özelliklerinin standardı olmayan lastiklerdir.

Lastikte k ne demek?

Bir de harflerle hız sınırı belirtilir. 98V gibi. Ancak burada hangi harfin hangi hız sınırına denk geldiğini bilmek gerekir. Örneğin, J harfi 100 km/saat hızlanma, K harfi 110 km/saat hızlanma, L harfi 120 km/saat hızlanma bilgisine, T harfi max 190 km/saat hız bilgisine işaret eder.

Lastik rotasyonu ne zaman yapılır?

Lastik rotasyonu ne zaman yapılır? Lastiklerinizin daha performanslı kullanımı ve daha uzun ömürlü olmaları için yılda en az bir kez veya ortalama 10.000 kilometrede bir rotasyon yaptırmanız gerekir. Böylece dört lastiğiniz de eşit şekilde aşınır ve daha uzun ömürlü olur.

Kaç binde bir lastik değişir?

Birincisi yıl ikincisi ise kilometre. Bir aracın lastiği en az 50 ya da 60 bin kilometrede değişmesi gerekir. Bir de 5 yıl sonrasında araç lastiklerinin değişmesi gerekir.”

Araç lastik rotasyonu nasıl yapılır?

Rotasyon esnasında, ön lastikler, düz arkaya ve arka lastikler, çapraz olarak öne doğru hareket ettirilir. Bu, her lastiğin otomobilin her köşesini göreceğini garanti eder. Lastik izi bir santimetrenin altıda birinden daha küçükse lastikler aşınır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector