Okuyucular soruyor: Lastik A/t Ne Demek?

AT lastik ne demek?

MT olarak da bilinin Mud Terrain lastikler, adından da anlaşılacağı üzere çamurlu yollar için dizayn edilmiş lastiklerdir. Bu sebeple Mud Terrain lastikler genellikle %30 asfalt, %70 tam arazi koşullarında kullanılmalıdır.

At 2 lastik nedir?

GRABBER AT. 2 GRABBER AT2, Amerikan off-road uzmanları tarafından en zorlu şartlarda ve farklı zeminlerde test edilen, yıllar süren geliştirmelerin ürünüdür. Kesilme ve kopmalara karşı geliştirilmiş özel sırt hamuru ile yol dışında üstün performans. Mükemmel kavrama, tutunma ve kendi kendini temizleyen sırt yapısı.

All Terrain mi Mud Terrain mi?

MTR olan desenler agresif ve daha derin dişlere sahiptirler. All terrain lastikler %50, %50 kullanım alanına sahipken, Mud Terrain lastikler arazilerde %60, asfaltta %40 kullanıma uygundur. Hatta bu oran bazı markaların desenlerinde %85 arazi, %15 asfalt olarak bile üretilmiş olabilir.

Arazi lastiği karda kullanılır mı?

Ancak düşündüğünüz bu fikir doğru değildir. Arazi lastikleri yada bir diğer adıyla çamur lastikleri karda kullanılmaz. Çamurlu arazinin kar ve buzdan temel farklılıkları bulunmaktadır. Çamur lastiklerin derin kanalları, çamurun tahliyesini hızlı bir şekilde yaparak yol tutuşu sağlar.

AT MT lastik ne demek?

MT Off Road lastiği ve AT Off Road lastiği olarak bilinen Off Road lastik türleri, MT Off Road lastikleri adından da anlaşılacağı gibi “mud terrain” zor koşullar için üretilmiş lastik türleridir. Hız olarak AT Off Road lastiklerine nazaran daha az sürat önerilmektedir.

You might be interested:  Dört Mevsim Lastik Ne Demek?

Lastiklerde M S ne anlama gelir?

“Dört Mevsim Lastiği” olarak da bilinen M +S lastikleri ( M = Mud = Çamur S = Snow = Kar ) Çamur ve Kar üzerinde daha iyi sonuç almak için üretilmiş, ancak bu ek özelliklerinin standardı olmayan lastiklerdir.

Lastik t ve h ne demek?

İster yaz lastiği olsun ister kış lastiği, yeni bir lastik alırken teknik özelliklerin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Örneğin üzerinde 215/45/R17 94H bilgileri bulunan bir lastikte H harfi hız endeksini ifade ediyor.

4×4 lastik ne demek?

4×4 yol lastikleri, şehir içi ve otoyol kullanımına uygun olarak dizayn edilmiştir ve arazi koşullarından ziyade 4×2 otomobillerin konforuna ve mantığına en yakın, hafif takviyeli ve esnek lastiklerdir. Karma 4×4 lastikler; arazi lastikleri ve yol lastiklerinin optimum birleşiminden oluşmuş bir türdür.

Off road lastiği nedir?

AT Off Road lastiği, all terrain açılımında, adında da anlaşılacağı gibi tüm arazi koşullarında kullanılacak lastik çeşitlerindendir. Fakat bir AT Off Road lastiği ile zor şartlarda Off Road yapmanız pek mümkün değildir. Kuru zeminde, yaz aylarında daha çok amatör Off Road yapmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

AT lastik kışın lastiği yerine geçer mi?

Yokohama’nın 4×4 araçlar, SUV ler, pick-uplar için geliştirdiği yolda çok konforlu, arazide yüksek performanslı, çok uzun ömürlü all terrain lastiğidir. Dört mevsim, her türlü hava şartında kullanılabilecek, kar lastiği kadar kar sürüşü geliştirilmiş, yüksek dayanıklılığa sahip Geolandar serisinin amiral gemisidir.

Bogger lastik ne işe yarar?

Bogger Lastik, özel diş deseni sayesinde çamuru dişlerinin arasından kolayca boşaltabilmektedir, bu da çamuru kazabilmesine olanak sağlamaktadır, çamuru kazan lastik sağlam katmanı bulunca aracın ilerlemesini temin eder. Bu, extreme çamur lastikleri diş deseninde olması gereken bir özelliktir.

AT3 lastik nedir?

General Grabber AT3, bu yenilikçi teknolojiler sayesinde hem arazide hem asfaltta yüksek performans sergiliyor. Yenilenen lastik bileşiği ile General Grabber AT3, kesilme ve hasarlara karşı dayanıklılık sunuyor. Yenilenen lastik bileşiği, aynı zamanda ıslak zemin performansını yükseltiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector