Okuyucular soruyor: Michelin Energy Saver Nasıl Lastik?

Michelin Energy Saver nedir?

Michelin Energ Saver GRNX Binek araçlar için dizayn edilmiş yaz lastiğidir. Michelin ‘in GreenX çevre standartları, performans ve güvenlikten ödün vermemekle birlikte, düşük yuvarlanma direnci ve uzun kullanım ömrü özelliklerini bir arada sunma amacıyla oluşturulmuştur.

Michelin Energy Saver 205 55 r16 ne demek?

Michelin Energy Saver 205 / 55R16 91V lastiği Yaz aylarında kullanıma uygun bir lastik modelidir. Michelin markasının üretmiş olduğu bu lastik modeli Binek araç tipi için uygundur. Dayanıklı Güvenlik Bileşeni (DSC) sayesinde ıslak yollarda kilometreler boyunca daha fazla güvenlik sağlanmaktadır.

Enerji Saver ne demek?

Energy Saver, otel odalarında açık unutulan veya çalışır halde bırakılan klima, aydınlatmalar gibi elektrikli cihazların boş yere çalışmasını engellemek ve enerji tasarrufu sağlayarak gereksiz yere yüksek fatura ödemenin önüne geçmek üzere tasarlanmış bir çözümdür.

Yakıt tasarrufu için hangi lastik?

Bir binek otomobil, yüksek verimliliğe sahip B sınıfı lastikler kullanarak bir C sınıfı lastik kullanmaya oranla 100 kilometrede yaklaşık 0,1 litre daha az yakıt tüketir. En iyi ve en kötü lastik (A – G) arasındaki tüketim farkı, 100 kilometrede 0,6 litre gibi bir rakamla oldukça kayda değer niteliktedir.

Primacy 4 ne demek?

MICHELIN Primacy 4, kendi kategorisinde uzun ömürlülük konusunda 1 numaralı yaz lastiği olup uzun süreli güvenlik için tasarlanmıştır.

You might be interested:  FAQ: Lastik Değişimi Ne Zaman?

Michelin lastik ne kadar?

Popüler Michelin lastik modelleri ve lastik fiyatları Michelin 195/65R15 91H CROSSCLIMATE+ 4 Mevsim Lastiği – 711.3 TL. Michelin 235/45R18 98W PRIMACY 4 XL Yaz Lastiği – 1702.39 TL.

En sessiz lastik hangisi?

Bridgestone Potenza S001 serisinin en önemli özelliklerinden biri 68 desibel ses seviyesi ile en sessiz lastik modelleri arasında ilk sıralarda yer alır.

Lastikte hız kodu ne demek?

Hız sembolü, bir lastiğin yük endeksi ile belirlenen azami yükte yapabileceği maksimum hızı ifade eder. Araç lastikleri değiştirilirken fiyatının daha uygun olmasından dolayı aracın orijinal lastiğinden daha düşük yük ve hız kodlu lastikler tercih edilebilmektedir.

Smart Energy Saving ne demek?

Smart Energy Saving (Akıllı Enerji Tasarrufu) Enerjiden tasarruf etmek için monitör parlaklığı görüntü parlaklığına göre otomatik olarak ayarlanır.

Lastik yakıt tüketimini ne kadar etkiler?

Lastikler, aracın yakıt tüketiminde % 20- 30 oranında bir etkiye sahip olması nedeniyle enerji tasarrufu olan lastiklerin seçilmesi, doğrudan yakıt maliyetlerinin azaltır.

Yakıt verimi C ne demek?

Nokian binek araçların B yakıt verimliliği etiket değerine sahip lastikler ile kullanıldığında C etiket değerine sahip lastiklere oranla 100 km için 0,1 litre daha az yakıt tükettiğini belirtiyor. Firma, A ve G değerlerine sahip lastikler için ise bu farkın 100 km’de 0,6 litreye çıktığını ifade ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector