Okuyucular soruyor: Michelin Nasıl Lastik?

Michelin lastik ömrü ne kadardır?

2- On yıl azami süredir Lastikler üretim tarihinden itibaren on yıl boyunca değiştirilmemiş ise, kullanılabilir durumda görünüyor ve sırt aşınma göstergesine kadar aşınmamış olsalar bile, Michelin tedbir olarak yeni lastiklerle değiştirilmesini önermektedir.

Michelin lastik fiyatları kaç para?

En Popüler Michelin Oto Lastikler

  • Michelin CrossClimate+ 205/55 R16 91H 4 Mevsim Lastik 623,10 TL 18 satıcı
  • Michelin Primacy 4 205/55 R16 91V Yaz Lastiği628,65 TL 17 satıcı
  • Michelin CrossClimate+ 205/55 R16 91H 4 Mevsim Lastik – 2021623,10 TL 10 satıcı
  • Michelin CrossClimate 195/65 R15 91H 4 Mevsim Lastik 560,00 TL 12 satıcı

Michelin yan ürünü lastik hangisi?

Uniroyal: Bu marka 1990’da Michelin tarafından BF Goodrich ile eş zamanlı olarak satın alındı. Ancak not düşmek isteriz: Uniroyal Avrupa içerisinde Continental grubuna ait. Michelin, Uniroyal lastiklerini yalnızca Kuzey Amerika’da satışa yönelik olarak üretiyor.

Oto lastik ömrü kaç km’dir?

Tabii lastik ömrünün kaç kilometre olduğu ise yine yukarıda verilen birçok etmene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Belirlenmiş olan koşullarda binek araçların lastiklerinin kullanılması, herhangi bir darbe almamış olmasıyla 50 bin ila 80 bin kilometre arasında lastik ömründen bahsetmek mümkün.

Araç lastikleri kaç yıl kullanılabilir?

Lastikler satın alınırken JATMA’nın tavsiye ettiği şekilde 10 yıl ömür ve uygun saklama koşulları göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer lastik 2 yıl önce üretilmiş ve doğru şekilde saklanmış ise, doğru kullanım ile 8 yıllık daha ömrü var demektir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Syron Marka Lastik Nasıl?

Michelin lastik hangi ülkede üretiliyor?

Michelin lastik üretim yeri, Fransa’dır.

91 V ne demek?

Lastiklerin üzerinde yer alan yük kodları bir lastiğin üretici firmanın belirlediği şartlar altında taşıyabileceği maksimum yükü ifade eder. Örneğin 205/55R16 91V ebatlı bir oto lastikte 91 ifadesi o lastiğin yük endeksidir ve 615 kilograma tekabül eder.

Laufen lastik hangi markanın yan ürünü?

Laufenn lastik markası, alüminyum jant, akü, fren balatası ve lastik üreten Hankook Tire firmasına ait bir markadır. Laufenn marka lastiklerin üretim yeri, Güney Kore’dir.

Riken lastik hangi markanın yan ürünü?

Dunlop, 1888 yılında John Body Dunlop tarafından kurulan, Goodyear bünyesinde yer alan otomobil lastiği üreticisidir. Dunlop hisselerinin yüzde 75’i Amerikan Goodyear ve yüzde 25’i Japon Sumitomo’ya aittir.

Milestone lastik hangi markanın yan ürünü?

Petlas ile kardeş marka olarak adlandırılan Milestone markası, ağırlıklı olarak Türkiye pazarında kullanılan lastik modellerini üretir. Savaş uçağı, traktör ve kamyon gibi araçlara lastik üretimi gerçekleştiren yerli marka, ürün portföyüne araba jantı ve akü gibi ekipman üretimini de katmıştır.

Michelin Primacy 3 nedir?

MICHELIN Primacy 3, yüzeyinin tamamını yol ile temas halinde tutan ve kendi kendine kilitlenen kılcal kanallar ile yeni patentli bir desene sahiptir. Çünkü standart bir lastik, zemin ile tam bir temas kuramaz.

Primacy 3 nedir?

Primacy 3 normal bir lastiğe oranla 2 metre daha önce durarak hayatınızı kurtarabilir. Ayrıca uzun ömürlü olması sayesinde uzun süre bu lastiği kullanır ve ekonominize katkı sağlarsınız. Yazın sıcaklıklar 30-35 dereceye çıktığında bu sıcaklık yolda (asfaltta 35-40 derece) çok daha yüksek derecelerde hissedilmektedir.

Michelin Energy Saver ne demek?

Michelin Energ Saver GRNX Binek araçlar için dizayn edilmiş yaz lastiğidir. Islak zeminde, 3 metreye kadar daha kısa mesafede durursunuz. Energy Saver serisi, Michelin ‘in tavizsiz çevre standartlarına uygunluğunu, yanağında bulunan GreenX logosu ile tescillemiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector