Okuyucular soruyor: Reinf Lastik Ne Demek?

Lastiklerde XL ne anlama geliyor?

Aynı ebattaki bir başka lastiğe oranla daha fazla yük taşıyabilirler. Güçlendirilmiş lastiklerin yanağında “RF” harfleri, ekstra yük lastiklerinin ise “ XL ” harfleri bulunur. Güçlendirilmiş ve XL lastikler, standart lastiklere oranla daha yüksek hava basıncı gerektirir.

M C lastik ne demek?

Almanya İçin Teknik Bilgi. Almanya İçin Teknik Bilgi. – M / C. Sadece Motosiklet İçin Lastik.

FP lastik ne demek?

A, AO, RO1, RO2 = Lastiğin Audi marka araçlar için önerilen orijinal ekipman lastiği olduğunu ifade etmektedir. Diğer araçlar tarafından kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. FP = Flange Protector ‘un kısaltmasıdır. Lastiğin jant koruma özelliğini ifade etmektedir.

TT lastik ne demek?

– TL: Tubeless – İç Lastiksiz. – TT: Tubetype – İç Lastikli.

Lastikte 92T XL ne demek?

Örnek vermek gerekirse 185/65R15 88T ve 185/65R15 92T gibi ebatlar aynı olsa da 88 olanın yük taşıma kapasitesi lastik başına 560 kg iken 92 yük endeksine sahip olanın lastik başına 630 kg taşıma kapasitesi vardır. 92 olan XL lastiktir.

91V XL ne demek?

94 ve 91 lastiğin yük endeksidir. Bir lastiğin yapacağı maksimum hız sınırını belirtir. V hız endeksi, 240 km/saat; H endeksi ise 210 km/saat değerlerine denk gelmektedir. XL işareti ise lastiğin yanağının güçlendirildiğini belirtmektedir.

You might be interested:  FAQ: Dunlop Lastik Kimin?

250 lastik ne demek?

180; lastiğin sırt kısmının mm olarak genişliğini, 55; yüksekliğin sırt kısmına olan oranını, ZR; 240 km/s hız ve üstüne çıkabilen radyal bir lastik olduğunu ve 17; inç olarak jant çapını gösterir. 2.5 M/C lastiğin motosiklet için üretilmiş olduğunu gösterir., Amerika lastik standartlarına uygunluğunu gösterir.

205 55 16 91h ne demek?

Lastiklerin üzerinde yer alan yük kodları bir lastiğin üretici firmanın belirlediği şartlar altında taşıyabileceği maksimum yükü ifade eder. Örneğin 205 / 55R16 91V ebatlı bir oto lastikte 91 ifadesi o lastiğin yük endeksidir ve 615 kilograma tekabül eder.

C tipi lastik ne demek?

Hafif ticari araç lastikleri için ise ölçünün sonunda C harfi bulunmaktadır. Bu işaret CP olursa, karavan / kamp tipi uzun süre bekleme sonrası yıl içinde kısa süreli kullanımlarda olan yanakları takviyelendirilmiş lastikleri gösterir.

FR lastik ne demek?

FP: Lastik pervaz koruyucu. RFP: Jant’ın pervaz koruyucusu. FR: Jant koruyucu. TWI: Lastiğin bir çok yerinde bulunan bu harf dizini, lastiğimizin sırt aşınma sınırını belli eder.

Moe lastik ne demek?

Tüm yeni Porsche lastiklerinde bu işaretler kullanılır, ön ve arka lastiklerinin hepsi N işaretlemeleri bulunmalıdır. AO; Bu araç üreticisinin tüm yeni lastiklerinde kullanılır. Eğer lastik Run Flat özelliğine sahip ise MOE işareti vardır. MO1 ise sadece Mercedes AMG lastiklerinde kullanılmaktadır.

SSR lastik ne demek?

SSR sistemi Continental tarafından özellikle alçak profilli lastikler için geliştirilen ve halen lastiklerin tüm standart jantlarla uyumlu olmasını sağlayan bir runflat teknolojisidir. ContiSeal™ Continental tarafından geliştirilen, hasarlı lastik sırtını tamir etmek için tasarlanmış bir teknolojidir.

350 10 lastik ne demek?

Taban genişliği 3.50 mm, jant çapı 10 inç olan lastik modellerini tarif eden 3.50 10 lastik, araç lastiklerinde görmek istediğiniz özelliklerle donatılı birçok model alternatifi sunar.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Lastik Nasıl Patlar?

Lastikte 195 ne demek?

Lastik ebatları 195 /60 R 15 88 V. Örneğimizde, ilk iki sayı slash işaretiyle ayrılmıştır. Bu sayı 195 milimetre genişlik demektir ve yükseklik ise yüzde 60 oranındadır. Bu oran lastiğin en düşük yüzdesidir.

Lastikte yazan TL ne demek?

TL: Tubeless (iç lastiksiz). Halk dilinde “dubleks” olarak bilinir. TT: Tube-Type (iç lastikli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector