Sık sorulan: Tatko Lastik Kimin?

Tatko sahibi kim?

Alp Yalman, askerlikten sonra 1967 yılında Amerika’daki Chrysler’de staj yapar. Dönüşte Tatko ‘da yatırım koordinatörü olarak işe başlar. Bugün Tatko ‘nun Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Alp Yalman ailesinden dedesi Osman Tevfik Efendi, 1900’lerin ilk yıllarında Selanik’ten kalkıp İstanbul’a gelmiş.

Vedat Özçelik kimdir?

Movapark’ın ortaklarından Vedat Özçelik doğma büyüme Mardinli. İstanbul’a üniversiteyi bitirdikten sonra taşınmış. Denizi ilk kez 15 yaşındayken Mersin’de görmüş. Suyla ilişkisi Kızıltepe’deki Golarıko deresi sayesinde fena olmasa da, yüzmeyi 30 yaşındayken kızını götürdüğü yüzme okulunda öğrenmiş.

Tatko lastik nedir?

Tatko lastik firması 1927 yılında kurulmuş oldukça eski bir firmadır. Kaliteli ürün tasarımları ve geniş ürün yelpazesi ile geniş bir kitleye hitap eder. Ürünlerinin sahip olduğu kalite sayesinde Tatko lastiklerinin tüketici kitlesi fazladır.

Lastik Park kimin?

LastikPark, lastik sektöründeki faaliyetlerine 94 yıldır aralıksız devam eden 1927 kuruluşlu Tatko Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin tescilli markasıdır. Tatko Lastik A.Ş., 2000’li yıllarda LastikPark konseptini oluşturarak 10 yılda çoklu marka perakendeciliğin lideri olmuştur.

Alp Yalman aslen nereli?

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden olan The Goodyear Tire & Rubber Company’nin Türkiye ‘deki iştiraki olarak 1 Eylül 1961’de kurulan Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.; 2000’e yaklaşan çalışanı ile İstanbul ‘daki merkez ofisi dışında İzmit ve Adapazarı’ndaki iki üretim tesisinde faaliyet göstermektedir.

Tatko ne demek?

Tatko, 1927 yılında Yalman Ailesi tarafından kurulmuş, Cumhuriyet ile neredeyse yaşıt, Türkiye iş dünyası ve ekonomi tarihi içinde önemli bir şirket… Tatko Lastik, Lastik Park markasıyla Türkiye’de lastikte çok markalı uçtan uca servis, satış, bayi zincirini kuran tek şirket konumunda.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Lastik Te H Ne Demek?

WaterFall lastik ne mali?

WaterFall, 2000 yılında kurulan Kocaeli Lastik Sanayi A.Ş. (Kolsan) bünyesinde üretilen lastik markasıdır. Lastik, kauçuk bileşimi ve kauçuk parçaları Kocaeli Sanayi Bölgesi’nde üretmektedir. WaterFall Lastikleri ISO 9001: 2008, ISO TS 16949, ISO 14001 ve OHSAS 18001 uluslararası kalite belgelerine sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector