Soru: Bmw Lastik Fiyatları?

BMW hangi marka lastik kullanıyor?

Bridgestone, Alman otomobil devi BMW ile yaklaşık 25 yıldır güçlü iş birliği içerisinde, markanın tüm otomobilleri için Orijinal Ekipman (OE) lastikleri geliştiriyor. İki şirket, iş birliklerini BMW ‘nin yeni X5, 8 ve 3 serisi araçları için tasarlanan özel lastiklerle güçlendirdiklerini duyurdular.

Patlamayan lastik hangisi?

Patlasa dahi yol alabilecek şekilde tasarlanan RFT lastikler oldukça güçlendirilmiş yanak bölgesi sayesinde bir süre boyunca havasız da yol alabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede seyir halindeyken lastik patlasa dahi run flat lastikler aracı en yakın servise götürebilecektir.

BMW on arka lastik ebatları neden farklı?

Aracınız arkadan itişli olduğu ve motorun da yüksek tork üretme özelliği nedeniyle aracın sürüş güvenliğiyle yol tutuş özellikleri dikkate alındığında arka tekerlekleri, önlere göre daha geniş tabanlıdır. Kış lastiği olarak tercih edeceğiniz 63.14 cm çapı olan 225/50 R16 ebatları araca uygundur.

Mercedes hangi marka lastik kullanıyor?

Avrupa orijinal ekipman sektörünün lideri Continental, artık AMG A-Sınıf ve C-Sınıf araçlara da lastik tedarik etmeye başladı. Mercedes – Benz ‘in AMG serisi fabrika çıkışı araçlarının üzerinde artık, yüksek teknolojisi ve üstün güvenlik sürüşü sağlayan ContiSportContact 5 P lastikleri bulunuyor.

Audi hangi marka lastik kullanıyor?

Lastiklerimiz birçok bağımsız testte ödül almıştır. Bugün, Avrupa lastik sınıflandırmasında “A” sınıfında olan lastik ebadı sayısı açısından piyasa lideri konumundayız. Lastiklerimiz çoğu Audi modeline takılabilir.

You might be interested:  Soru: Oto Lastik Tamiri Ne Kadar?

BMW 3.20 lastik basıncı kaç olmalı?

Ön ve arka kısımda ikişer yolcu durumunda ön lastikler 40 Psi arkalar ise, 38 Psi olacak şekilde basınç uygulanmalıdır.

Jelli lastik ne demek?

Halk arasında jelli lastik olarak da bilinen Seal Inside ve Self Seal kelime anlamı olarak “içeriden mühürlü” ve “kendi kendini mühürleyen” demektir. Pirelli tarafından piyasaya sunulan bu teknoloji lastiğin delinerek patlaması durumunda güvenli sürüş sağlayan bir teknolojidir.

RunFlat lastikler her araçta kullanılabilir mi?

-Soru: Run Flat lastikler herhangibir araca takılabilir mi? Cevap:Hayır, orijinal ekipmanlarında RFT bulunan araçlarda ve RFT kullanabilecek özelliklerle (TPMS) donatılmış araçlarda kullanılabilir. Cevap: Run Flat lastiklerin hava basıncı standart lastiklerden farklı değildir.

Run flat lastik nasıl anlaşılır?

Aracınızda RFT lastik olup olmadığını anlamanız için öncelikle, aracınızın bagajını kontrol edin. Bagajınızın döşemesinin altında stepme veya lastik tamir kiti bulunuyorsa aracınızda fabrika çıkışı Run Flat lastik bulunmuyor. Stepne veya lastik tamir kiti bulunmuyorsa aracınızda RFT lastik bulunma ihtimali vardır.

Arabada lastik ebatları farklı olursa ne olur?

Farklı ebat lastik kullanımı, aracın garanti kapsamından çıkmasına neden olur. Dolayısıyla üreticinin uygun gördüğü lastik ebatlarını tercih etmek gerekir. Farklı lastik ebatları aracın birçok özelliğinin değişmesine yol açar.

Ön ve arka lastik ebatları farklı olması muayeneden geçer mi?

TÜVTÜRK Araç Muayenesi ‘nde lastiklerin diş derinliği kontrol edilir, lastik diş derinliği1.6 mm (motosikletlerde 1 mm) altında ise araç muayeden kalır. Lastik desenlerinin farklı olması “Ağır Kusur” değildir.

Lastik ebatları aynı olmazsa muayeneden geçer mi?

Aynı aksta farklı lastikler kullanmak Aynı desen: Aracınızın muayeneden sorunsuz geçmesini istiyorsanız aynı aks üzerinde bulunan lastiklerin birbiriyle tamamen aynı olması gerekiyor (marka, model, ebat ). Ayrıca lastiklerin diş derinlikleri birbirine denk olmalı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector