Soru: Goodyear Nasıl Bir Lastik?

Good Year lastik nerede üretiliyor?

Goodyear lastik üretim yeri, U.S.A.’dır. Goodyear lastik fiyatları için tıklayın.

Goodyear lastik nasıl?

Yol tutuşu ve sessizliği çok iyi. lastik çok yumuşak elinizle ters çevirebilirsiniz neredeyse o derece. çok ufak bir ağaç parçası sebebi ile patladı o yüzden biraz tedirdgin oluyorum çok yumuşak olduğu için patlama riski yüksek. Islak zeminlerde sınıfının en iyi lastiği olduğu kanıtlanmış lastiklerdir.

Good Year lastik kimin?

The Goodyear Tire & Rubber Company, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir lastik üreticisidir. Şirket 29 Ağustos 1898 tarihinde Frank Seiberling tarafından kurulmuş olup adını vulkanize edilmiş kauçuğun mucidi Charles Goodyear ‘dan almaktadır.

Goodyear lastikte FP ne demek?

A, AO, RO1, RO2 = Lastiğin Audi marka araçlar için önerilen orijinal ekipman lastiği olduğunu ifade etmektedir. Diğer araçlar tarafından kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. FP = Flange Protector ‘un kısaltmasıdır.

Good Year lastik ne malı?

Goodyear Lastikleri Hangi Ülkenin Malı? Goodyear Lastikleri Amerika Birleşik Devletleri markası olmakla beraber tüm dünyada 90 fabrikası bulunan dev bir kuruluştur.

Good Year nerenin markası?

Goodyear 1898 tarihinde Frank Seiberling tarafından kurulmuştur. The Goodyear Tire & Rubber Company, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir lastik üreticisidir.

Lassa Driveways nasıl lastik?

Aracın yol gürültüsünün azalttı ve sesssiz,konforlu ve rahat bir yolculuk yaşıyorum bu lastik sayesinde. Oldukça hafif bir lastik. Bu yüzden yakıt tüketimini azaltıyor arabanın. Sevmediğim özelliği lastiğin darbelere karşı yan kısımlarının çok dayanıklı olmaması.Fakat bunun dışında gayet memnunum.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Jetta Lastik Basınç Göstergesi Nasıl Söner?

Goodyear EfficientGrip Performance 91v nedir?

Goodyear EfficientGrip Performance, doğal kauçuk oranı yüksek lastik hamuru sayesinde yüksek elastikiyete sahip bir yaz lastiğidir. Bu elastikiyet, yol tutuşu ve manevra kabiliyetinin üst seviyede olmasını sağlamaktadır. Böylece yakıt tüketimi azalmakta ve lastik daha yavaş aşınmaktadır.

EfficientGrip ne demek?

Islak zeminde daha iyi yol tutuşu ve daha kısa fren mesafesi sunan lastik.

Goodyear ne iş yapıyor?

The Goodyear Tire & Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak 1961 yılında kurulan Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.; 2.000’e yaklaşan çalışanı ile Adapazarı ve İzmit fabrikalarında Goodyear, Fulda, Sava, Debica ve Kelly markaları çatısı altında, tüketici lastikleri ve ticari lastikler üretmektedir.

Bir lastiğin ömrü ne kadardır?

Maksimum 10 yıl Lastiklerin raf ömrü üretim tarihinden itibaren on yıldır. Diyelim ki bir lastik üretim tarihinden itibaren onuncu yılını doldurdu fakat hala kullanılabilir durumda görünüyor ve hatta diş derinliği 1,6 mm’ye kadar aşınmamış durumda.

Goodyear TZ ne demek?

Eagle Sport TZ Goodyear ‘ın üretmiş olduğu şehir içi kullanım lastiğidir. Goodyear mühendislerinin geliştirmiş olduğu yeni hamur yapısı lastiğin sürüş esnasında yola daha başarılı ve inatçı bir şekilde tutunmasını sağlamaktadır. Eagle Sport Tz aracın virajlarda yola adeta yapışarak sürücüye güven vermesini sağlar.

91 V ne demek?

91: Lastiğin yük endeksini ifade eder. Örnekteki 91 yük endeksi lastiğin maksimum lastik başına 615 kg yüke dayanıklı olduğu anlamına gelir. V: Lastiğin hız endeksini ifade eder. Örnekteki V hız endeksi lastiğin maksimum 240 km/h hıza dayanıklı olduğu anlamına gelir.

XL FP ne demek?

Aynı ebatlardaki standart lastiklerden daha fazla yük taşıyabilmeleri amacı ile güçlendirilen lastikler, Extra Load ( XL ) veya Reinforced (RF) olarak işaretlenmektedir. XL Lastik olarak işaretlenen ürünlerde yük endeksi yükselirken, lastik basınçları da üreticilerin önerdiği ölçülere göre yükseltilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector