Soru: Mt Lastik Ne Demek?

AT MT lastik ne demek?

MT Off Road lastiği ve AT Off Road lastiği olarak bilinen Off Road lastik türleri, MT Off Road lastikleri adından da anlaşılacağı gibi “mud terrain” zor koşullar için üretilmiş lastik türleridir. Hız olarak AT Off Road lastiklerine nazaran daha az sürat önerilmektedir.

AT2 lastik ne demek?

GRABBER AT2, Amerikan off-road uzmanları tarafından en zorlu şartlarda ve farklı zeminlerde test edilen, yıllar süren geliştirmelerin ürünüdür. Kesilme ve kopmalara karşı geliştirilmiş özel sırt hamuru ile yol dışında üstün performans.

Ta lastik ne demek?

AT Off Road lastiği, all terrain açılımında, adında da anlaşılacağı gibi tüm arazi koşullarında kullanılacak lastik çeşitlerindendir. Fakat bir AT Off Road lastiği ile zor şartlarda Off Road yapmanız pek mümkün değildir. Kuru zeminde, yaz aylarında daha çok amatör Off Road yapmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

MT ne lastiği?

Mud Terrain lastikler ( MT lastikler ya da çamur lastikleri ) 4×4 araç kullanıcıların arazi şartlarında araçlarının yeteneklerini etkili bir şekilde kullanabilmeleri için geliştirilmiştir.

All Terrain mi Mud Terrain mi?

MTR olan desenler agresif ve daha derin dişlere sahiptirler. All terrain lastikler %50, %50 kullanım alanına sahipken, Mud Terrain lastikler arazilerde %60, asfaltta %40 kullanıma uygundur. Hatta bu oran bazı markaların desenlerinde %85 arazi, %15 asfalt olarak bile üretilmiş olabilir.

You might be interested:  Soru: Michelin Lastik Ne Malı?

Mud Terrain lastik nedir?

Mud Terrain Lastik Nerede ve Ne Amaçla Kullanılır? MT olarak da bilinin Mud Terrain lastikler, adından da anlaşılacağı üzere çamurlu yollar için dizayn edilmiş lastiklerdir. Sadece çamurda değil kaygan tüm zeminlerde yüksek performans ile çalışan MT lastikler, karlı ve buzlu zeminlerde de verimli sonuçlar sağlarlar.

Bogger lastik ne işe yarar?

Bogger Lastik, özel diş deseni sayesinde çamuru dişlerinin arasından kolayca boşaltabilmektedir, bu da çamuru kazabilmesine olanak sağlamaktadır, çamuru kazan lastik sağlam katmanı bulunca aracın ilerlemesini temin eder. Bu, extreme çamur lastikleri diş deseninde olması gereken bir özelliktir.

Arazi lastiği karda kullanılır mı?

Ancak düşündüğünüz bu fikir doğru değildir. Arazi lastikleri yada bir diğer adıyla çamur lastikleri karda kullanılmaz. Çamurlu arazinin kar ve buzdan temel farklılıkları bulunmaktadır. Çamur lastiklerin derin kanalları, çamurun tahliyesini hızlı bir şekilde yaparak yol tutuşu sağlar.

Lastik t ve h ne demek?

İster yaz lastiği olsun ister kış lastiği, yeni bir lastik alırken teknik özelliklerin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Örneğin üzerinde 215/45/R17 94H bilgileri bulunan bir lastikte H harfi hız endeksini ifade ediyor.

AT3 lastik nedir?

General Grabber AT3, bu yenilikçi teknolojiler sayesinde hem arazide hem asfaltta yüksek performans sergiliyor. Yenilenen lastik bileşiği ile General Grabber AT3, kesilme ve hasarlara karşı dayanıklılık sunuyor. Yenilenen lastik bileşiği, aynı zamanda ıslak zemin performansını yükseltiyor.

4×4 lastik ne demek?

4×4 yol lastikleri, şehir içi ve otoyol kullanımına uygun olarak dizayn edilmiştir ve arazi koşullarından ziyade 4×2 otomobillerin konforuna ve mantığına en yakın, hafif takviyeli ve esnek lastiklerdir. Karma 4×4 lastikler; arazi lastikleri ve yol lastiklerinin optimum birleşiminden oluşmuş bir türdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector