FAQ: A T Lastik Ne Demek?

At 2 lastik nedir?

GRABBER AT. 2 GRABBER AT2, Amerikan off-road uzmanları tarafından en zorlu şartlarda ve farklı zeminlerde test edilen, yıllar süren geliştirmelerin ürünüdür. Kesilme ve kopmalara karşı geliştirilmiş özel sırt hamuru ile yol dışında üstün performans. Mükemmel kavrama, tutunma ve kendi kendini temizleyen sırt yapısı.

All Terrain mi Mud Terrain mi?

MTR olan desenler agresif ve daha derin dişlere sahiptirler. All terrain lastikler %50, %50 kullanım alanına sahipken, Mud Terrain lastikler arazilerde %60, asfaltta %40 kullanıma uygundur. Hatta bu oran bazı markaların desenlerinde %85 arazi, %15 asfalt olarak bile üretilmiş olabilir.

4×4 lastik ne demek?

4×4 yol lastikleri, şehir içi ve otoyol kullanımına uygun olarak dizayn edilmiştir ve arazi koşullarından ziyade 4×2 otomobillerin konforuna ve mantığına en yakın, hafif takviyeli ve esnek lastiklerdir. Karma 4×4 lastikler; arazi lastikleri ve yol lastiklerinin optimum birleşiminden oluşmuş bir türdür.

All Terrain lastik ne demek?

AT Off Road lastiği, all terrain açılımında, adında da anlaşılacağı gibi tüm arazi koşullarında kullanılacak lastik çeşitlerindendir. Fakat bir AT Off Road lastiği ile zor şartlarda Off Road yapmanız pek mümkün değildir. Bunun sonucunda zor şartlarda jant üzerinden çıkan lastiklerle karşılaşmaları mümkün olacaktır.

Mud Terrain lastik nedir?

Mud Terrain Lastik Nerede ve Ne Amaçla Kullanılır? MT olarak da bilinin Mud Terrain lastikler, adından da anlaşılacağı üzere çamurlu yollar için dizayn edilmiş lastiklerdir. Sadece çamurda değil kaygan tüm zeminlerde yüksek performans ile çalışan MT lastikler, karlı ve buzlu zeminlerde de verimli sonuçlar sağlarlar.

You might be interested:  Sık sorulan: Sava Lastik Kim Üretiyor?

Lastiklerde MS ne anlama geliyor?

“Dört Mevsim Lastiği” olarak da bilinen M +S lastikleri ( M = Mud = Çamur S = Snow = Kar ) Çamur ve Kar üzerinde daha iyi sonuç almak için üretilmiş, ancak bu ek özelliklerinin standardı olmayan lastiklerdir.

Lastik t ve h ne demek?

İster yaz lastiği olsun ister kış lastiği, yeni bir lastik alırken teknik özelliklerin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Örneğin üzerinde 215/45/R17 94H bilgileri bulunan bir lastikte H harfi hız endeksini ifade ediyor.

Lastik üzerindeki A T ne demek?

AT Off Road lastiği, all terrain açılımında, adında da anlaşılacağı gibi tüm arazi koşullarında kullanılacak lastik çeşitlerindendir. Fakat bir AT Off Road lastiği ile zor şartlarda Off Road yapmanız pek mümkün değildir. Kuru zeminde, yaz aylarında daha çok amatör Off Road yapmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Arabanın 4×4 olduğunu nasıl anlarız?

4×4 araçlarda motorun gücü dört tekerleğe de dağıtılır. “ 4×4 ile 4×2 arasındaki fark nedir?” sorusunun en net cevabı şudur: 4×2’de güç iki tekerleğe gönderilirken 4×4 ‘te gücün tüm tekerlere dağıtılmasıdır. Bu da 4×4 araçların performanslarının, 4×2’lere göre daha yüksek olmasını sağlar.

SUV lastik ne demek?

SUV açılımı; Sport Utility Vehicle, Türkçe’si Spor Amaçlı Taşıt. Hem minivan, hem station wagon hem de çekme özelliğine sahip olan yüksek araçlara denir. Bu araçlar asfalt yollarda ve hafif arazilerde yol alabilirler.

Atv lastik kaç psi olmalı?

14 PSI Hava Basıncı tavsiye edilir. Lastik ayrıca E işaretli olarak geliyor ve yolda da kullanılabiliyor.

Arazi lastiği karda kullanılır mı?

Ancak düşündüğünüz bu fikir doğru değildir. Arazi lastikleri yada bir diğer adıyla çamur lastikleri karda kullanılmaz. Çamurlu arazinin kar ve buzdan temel farklılıkları bulunmaktadır. Çamur lastiklerin derin kanalları, çamurun tahliyesini hızlı bir şekilde yaparak yol tutuşu sağlar.

You might be interested:  Soru: Hangi Oto Lastik Daha Iyi?

AT3 lastik nedir?

General Grabber AT3, bu yenilikçi teknolojiler sayesinde hem arazide hem asfaltta yüksek performans sergiliyor. Yenilenen lastik bileşiği ile General Grabber AT3, kesilme ve hasarlara karşı dayanıklılık sunuyor. Yenilenen lastik bileşiği, aynı zamanda ıslak zemin performansını yükseltiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector