FAQ: Kışlık Lastik Zorunluluğu Ne Zaman Bitiyor?

Kış lastiği ne zaman son?

Aralık ayından itibaren devam eden kış lastiği uygulaması son tarihi merak ediliyor. Kış lastiği takma zorunluluğu, 1 Aralık’ta başladı ve 1 Nisan 2021’e kadar devam edecek.

2021 kış lastiği uygulaması ne zaman bitiyor?

ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI 2021 Buna göre, yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihlerinde zorunlu olarak kış lastiği kullanacak.

Kış lastik zorunluluğu ne zaman başlıyor?

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği uygulaması, her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Aralık 2021 tarihinde başlayıp 1 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir. Kurala uymayan araçların sürücülerine 835 TL ceza kesilecek. KIŞ LASTİĞİ HANGİ ARAÇLARDA ZORUNLU?

2021 yaz lastiği uygulaması ne zaman bitiyor?

Yolcu ve yük taşıma yapanlar için 1 Aralık’ta başlayacak kış lastiği uygulaması 1 Nisan 2021 ‘e kadar sürecek.

Hangi araçlar için kış lastiği zorunlu?

Resmi Gazete’de kış lastiği zorunluluğuna yönelik verilen bilgilere göre, Kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin; kamyonet, minibüs ve otomobillerin tüm lastiklerinin; ayrıca seyir esnasında değiştirilmek zorunda kalınan lastiklerin yerine takılacak lastiklerin

Özel araçlarda kış lastiği takmak zorunlu mu?

Yük ve yolcu taşımacılığı yapanlar dışındaki hususi araçlar için uygulama zorunlu değil ancak can ve mal güvenliğiyle sorunsuz seyahat için kış şartlarında tüm araçlarda kış lastiği kullanılması gerekiyor.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Triangle Lastik Ne Malı?

Kar lastiği zorunluluğu ne zaman kalkıyor?

Bu kış 1 Aralık 2020’de başlayan ve kurala uekymayan araç sürücülerine 885 lira ceza kesilen kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması, 1 Nisan Perşembe günü sona erecek.

Kar lastiği ne zamana kadar?

Kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık’ta başlayacak ve 1 Nisan 2021’e kadar devam edecek. Kurala uymayan araçların sürücülerine 776 lira ceza kesilecek. Söz konusu ceza, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanacak yeniden değerleme oranı çerçevesinde 1 Ocak 2021 itibarıyla güncellenecek.

Kar lastiği cezası ne zaman bitiyor?

Kış lastiği takma uygulaması, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık 2020 tarihinde başladı, 1 Nisan 2021 tarihinde sona erecek. Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık’ta başladı, gereğini yapmayanlara 776 lira ceza verilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector