Hangi Kışlık Lastik Daha Iyi?

Hangi marka kış lastiği daha iyi?

En iyi kış lastikleri

  • – Bridgestone Blizzak LM001:
  • – Continental WinterContact TS 860:
  • – Goodyear Ultragrip 9:
  • – Michelin Alpin 5:
  • – Nokian WR D4:

En iyi kar tipi lastik hangisi?

1. 2019 ve 2018 yılı en iyi kış lastiği, yapılan testlerin çoğunda aldıkları birincilikler ile GoodYear UltraGrip Performance+ ve Continental WinterContact TS 860 oluyor.

En iyi SUV kış lastiği hangisi?

Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1. Michelin Latitude Alpin LA2. Nokian WR SUV 4. Pirelli Scorpion Winter.

Ideal kış lastiği nasıl olmalı?

En iyi Kış Lastiği; – Karda Fren ve Çekiş yönünden yeterli, – Kışın Kuru ve ıslak zemindeki performansı, yazın Yaz Lastiğinin performansına en yakın sonuç veren lastiktir. 8) Kış Lastiği logolu lastik, sonra da “Yakıt Tüketimi” ve “Islak Yolda Fren” performansı seçilmelidir.

Kış lastiği geniş mi dar mı?

Araca takacak olduğunuz kış lastiklerin aracın standart lastiklerinin taban genişliğinden daha dar olmasına dikkat etmelisiniz. Lastikteki yüzey oranı daraldıkça zemine olan basınç artar ve kış şartlarında aracın yürümesi daha iyi olur. Kış lastiklerini aracınıza taktırmadan önce muhakkak balans ayarı yaptırınız.

Winter Contact ne demek?

Kış performansını artıran reçineleri ve esnek polimer yapısı ile WinterContact ™ TS 860, her türlü kış şartlarında esnekliğini koruyarak frenleme kuvvetlerini ıslak, buzlu ve karla kaplı yollara güvenle aktarır.

You might be interested:  Soru: Barum Lastik Nasıl?

Lassa Snoways 4 nasıl bir lastik?

Kuru zemin performansını beğendim. orta sınıf araç lastikleri arasında performans gerçekten çok iyi. türkiye yol şartlarına göre tasarlamışlar. barcelonalı futbolcuları kullanarak yaptıkları reklam da gayet başarılı olmuş. yol tutuşu yüksek derinliği fazla.

En iyi SUV lastik hangisi?

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5. Hankook Ventus Prime 3. Maxxis Premitra 5. Nexen N’Fera RU1 SUV.

Lastiklerde M S ne anlama gelir?

“ M +S” kısaltması İngilizcede “çamur ve kar” anlamına gelen “Mud + Snow” ifadesi için kullanılır. M +S lastiği (veya M&S, MS, M /S…) kısaca çamurlu ve karlı zeminlerde sürüşe uygun bir lastiktir. M +S, bütün kış lastiklerinde kullanılır.

Lastikte E sınıfı ne demek?

Enerji verimliliği sınıfı, yuvarlanma direncini ifade eder.

Kışlık lastik kaç derecede takılır?

Hava sıcaklığı, 7°C’nin altına düştüğünde, standart lastikte kullanılan karışımlar sertleşerek tutunma özelliklerinin bir kısmını kaybederler. Bu yüzden kış lastiklerini sadece kar yağdığında değil, hava sıcaklığı 7°C’nin altına düştüğü andan itibaren kullanmamız gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector