Hızlı Cevap: Fiat Dobloya Hangi Lastik?

Hafif ticari araca binek lastiği takılır mi?

Özellikle ticariden çok hususi amaçlarda kullanılan Kamyonet, Van, Minibüs gibi Hafif Ticari Araçlarda daha ucuz olduğu için “Yük Sınıfı” düşük otomobil lastikleri takılmamalıdır.

Fiat Doblo jant kaç inç?

15 inç 5×98 Doblo -Egea-Fiorino (Takım)

Fiat Doblo Lastik hava basıncı kaç olmalı?

Ön ve arka kısımda ikişer yolcu durumunda ön lastikler 40 Psi arkalar ise, 38 Psi olacak şekilde basınç uygulanmalıdır.

C sınıfı lastik nedir?

Islak zeminde mükemmel tutunma, yağışlı havalarda araç kullanırken daha kısa fren mesafesi anlamına gelir. Örneğin standart bir C sınıfı sedan otomobilde C sınıfı bir lastik B sınıfı lastiğe göre 2.6 metre daha uzun mesafede durur. Bu oran A sınıfı ile G sınıfı arasında 18 metreye kadar çıkmaktadır.

Ticari araçlara hangi lastik takılır?

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu her yıl 1 Aralık’ta başlıyor. Yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihlerinde zorunlu olarak kış lastiği kullanıyor.

C tipi lastik hangi araçlara zorunlu?

MADDE 6 – (1) Kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin; kamyonet, minibüs ve otomobillerin tüm lastiklerinin; ayrıca seyir esnasında değiştirilmek zorunda kalınan lastiklerin yerine takılacak lastiklerin kış lastiği olması zorunludur.

You might be interested:  Soru: Run Flat Lastik Ne Demek?

Ticari araç binek olur mu?

Ticaret yapmak için kullanılan geniş hacimli araca ticari araç denir. Binek araç ise ticarette kullanılmayan aile aracıdır.

Fiorino jant kaç inç?

Cevap: Merhaba, ürünümüzün jant çapı 15, 5 bijon, bijon aralığı 98 ve offseti 44’dür.

195 60 R16 kaç hava basıncı?

Arka kısımda iki, ön kısımda iki yolcu varsa, lastik hava basıncı önler ve arkalar için eşit şekilde 36 Psi olmalıdır.

255 55 R16 kaç hava basılır?

Bu durum, lastik hava basıncının ana arteri olarak kabul edilebilir. 205 55 R16 lastik hava basıncı için; Aracınızın ağırlık dağılımı eşitse ve ön tarafta iki yolcu seyahat ediyor, arka kısım boş ise, lastik basınçları önler 36 Psi arkalar 34 Psi olmalıdır.

195 60 15 hava basıncı kaç olmalı?

Otomobilinizin ağırlık dağılımı ön tarafsa Önden çekişli araçlar için lastik hava basıncı psi değerli şu şekilde; Aracınızın ağırlık dağılımı ön kısım ağırlıklıysa, ön kısımda iki yolcu seyahat ediyor ve arka kısım boş ise, lastik hava basıncı ön lastikler için 34 Psi arka lastikler için 32 Psi olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector