Sık sorulan: Egea Lastik Basınç Sensörü Nasıl Söndürülür?

Linea Urban lastik basınç sensörü nasıl söndürülür?

LINEA ARAÇTA LASTİK BASINÇ RESETLEME NASIL YAPILIR? Linea araclarda yol bilgisayarına girip, konsoldaki set bölümünden lastik basınç sensörünü seçiyoruz set yazan bölüme 5 saniye basıyoruz ve lastik basınç sensörü arızasını gösterge panelinden silmiş oluyoruz.

Fiat EGEA set tuşu ne işe yarar?

Buna rağmen ikaz ışığı yanıyorsa, her araçta farklı noktalarda bulunan “ set ” düğmesine veya tuşuna birkaç saniye basılı tutarak lastik basınç uyarı sistemini sıfırlayabilirsiniz. Yazlık, kışlık lastik değişimlerinizi dışarıda bir ustayla çözmek yerine yetkili servislerde gerçekleştirmeniz öneriliyor.

EGEA cross lastik basıncı kaç olmalı?

195/65/R15, 205/55 R16, 225/45 R17 yaz ayları için yüksüz önler 33bar, yüksüz arka: 31bar, tam yüklü önler: 38bar, tam yüklü arka: 36bar şeklinde kullanılabilir. Kış aylarında ise +3 Bar fazladan basılması önerilmektedir.

185 65 R15 hava basıncı kaç olmalı?

185 65 R15 Lastik Basıncı Tablosu Araç tam yüke ulaştığında lastik basıncı ön kısma 35 arka lastiklere ise 38 olarak ayarlanmalıdır. 185 65 R15 lastik basıncı kaç olmalı sorunuza eğer aracın tablosu yok ise ön 32, arka 31 şeklinde en konforlu sürüşü elde edebilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Araç Lastik Basıncı Ne Kadar Olmalı?

Lastik basınç uyarı sistemi nasıl çalışır?

Lastik sibobuyla entegre biçimde yer alan bataryalı sensör, direkt olarak lastik boşluğundaki hava basıncını ölçer. Bu özel sensörler, her bir tekerlekte yer alır. Buradan ölçülen bilgi, kablosuz bir şekilde aracın merkezi bilgisayarına aktarılır.

205 55 R16 ne kadar hava basılır?

205 55 R16 lastik hava basıncı Aracınızın ağılık dağılımı eşitse, ön kısımda iki yolcu seyahat ediyor ve arka taraf boş ise, lastik basınçları önler de 36 Psi arkalar da ise 34 Psi olmalıdır.

Lastik basınç işareti nasıl söner?

Araç kabininde fizilsel bir düğme olarak ya da multimedya sisteminizin içerisinde dijital bir buton olarak yer alabilir. Bu işlemden sonra lastik basınçlarınız tekrar kaydedilecektir. Böylece gözüken lastik basınç uyarısı sönecektir.

Fiat EGEA ünlem işareti nedir?

Fiat egea ünlem işaret üçgen içinde ise bu araçta oluşan genel arıza bildirimini ifade eder. Sis lambaları, park lambası, fren lambası ya da plaka lambalarının arızalanması sonucu Fiat Egea ‘nın göstergelerinden olan üçgen içinde ünlem işareti yanar.

Fiat EGEA jant kaç inç?

FIAT EGEA VE DOBLO JANTI 16 İNÇ 5X98 BİJON ARALIKLI.

EGEA Easy kac jant?

15″ JANT KAPAĞI Egea Sedan’da standart stil bile ortalamanın üstünde.

205 55 R16 lastik basıncı kaç olmalı EGEA?

Bu durum, lastik hava basıncının ana arteri olarak kabul edilebilir. 205 55 R16 lastik hava basıncı için; Aracınızın ağırlık dağılımı eşitse ve ön tarafta iki yolcu seyahat ediyor, arka kısım boş ise, lastik basınçları önler 36 Psi arkalar 34 Psi olmalıdır.

EGEA da city ne demek?

fiat arabalarda şehir içi kullanımları rahatlatmak için tasarlanmış ve 60km civarı hızlarda otomatik olarak devre dışı kalan hidrolik direksiyonun daha da yumaşamasını sağladığı opsiyon. fiat’ın en güzel özelliklerinden birisi. istanbul trafiğinde ve aracı park etme aşamasında hayat kurtarıcı bir özellik.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Oto Lastik Nasıl Üretilir?

Lastik basıncı yetersiz ne demek?

TPMS’nin amacı ( Lastik Basıncı İzleme Sistemi), sürüş koşulları güvenli olmadığı için lastik basıncı çok düşük veya yüksek olduğunda sürücüyü uyarmaktır. Bu sistem olmadan, sürücü lastik basınçlarının düşük olduğunu çok geç farkedebilir. Bu da lastiklerin erken aşınmasına ve tekerlek arızalarına yol açabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector