Sık sorulan: Egea Lastik Basınç Sensörü Nerede?

EGEA lastik havaları kaç olmalı?

195/65/R15, 205/55 R16, 225/45 R17 yaz ayları için yüksüz önler 33bar, yüksüz arka: 31bar, tam yüklü önler: 38bar, tam yüklü arka: 36bar şeklinde kullanılabilir. Kış aylarında ise +3 Bar fazladan basılması önerilmektedir.

Fiat EGEA set tuşu ne işe yarar?

Buna rağmen ikaz ışığı yanıyorsa, her araçta farklı noktalarda bulunan “ set ” düğmesine veya tuşuna birkaç saniye basılı tutarak lastik basınç uyarı sistemini sıfırlayabilirsiniz. Yazlık, kışlık lastik değişimlerinizi dışarıda bir ustayla çözmek yerine yetkili servislerde gerçekleştirmeniz öneriliyor.

Linea Urban lastik basınç sensörü nasıl söndürülür?

LINEA ARAÇTA LASTİK BASINÇ RESETLEME NASIL YAPILIR? Linea araclarda yol bilgisayarına girip, konsoldaki set bölümünden lastik basınç sensörünü seçiyoruz set yazan bölüme 5 saniye basıyoruz ve lastik basınç sensörü arızasını gösterge panelinden silmiş oluyoruz.

Lastik basıncı yetersiz ne demek?

TPMS’nin amacı ( Lastik Basıncı İzleme Sistemi), sürüş koşulları güvenli olmadığı için lastik basıncı çok düşük veya yüksek olduğunda sürücüyü uyarmaktır. Bu sistem olmadan, sürücü lastik basınçlarının düşük olduğunu çok geç farkedebilir. Bu da lastiklerin erken aşınmasına ve tekerlek arızalarına yol açabilir.

You might be interested:  FAQ: Lastik Ne Ile Boyanır?

EGEA 16 jant lastik hava basıncı kaç olmalı?

Ön ve arka kısımda ikişer yolcu durumunda ön lastikler 40 Psi arkalar ise, 38 Psi olacak şekilde basınç uygulanmalıdır.

205 55 16 lastik havası kaç olmalı?

205 55 R16 lastik hava basıncı Aracınızın ağılık dağılımı eşitse, ön kısımda iki yolcu seyahat ediyor ve arka taraf boş ise, lastik basınçları önler de 36 Psi arkalar da ise 34 Psi olmalıdır.

Lastik basınç işareti nasıl söner?

Araç kabininde fizilsel bir düğme olarak ya da multimedya sisteminizin içerisinde dijital bir buton olarak yer alabilir. Bu işlemden sonra lastik basınçlarınız tekrar kaydedilecektir. Böylece gözüken lastik basınç uyarısı sönecektir.

Fiat EGEA ünlem işareti nedir?

Fiat egea ünlem işaret üçgen içinde ise bu araçta oluşan genel arıza bildirimini ifade eder. Sis lambaları, park lambası, fren lambası ya da plaka lambalarının arızalanması sonucu Fiat Egea ‘nın göstergelerinden olan üçgen içinde ünlem işareti yanar.

225 45 17 hava basıncı kaç olmalı?

225 45 R17 Lastik Basınç Değeri Aracınızın ağırlık denge dağılımı ön tarafa doğru ağırlıklıysa ve yolculuğunuz ön koltuklarda 2 kişi olacak şekildeyse lastik basıncınız ön lastikler için 38 psi, arka lastikleriniz için 36 psi olacak şekilde ayarlanmalıdır.

185 65 R15 hava basıncı kaç olmalı?

185 65 R15 Lastik Basıncı Tablosu Araç tam yüke ulaştığında lastik basıncı ön kısma 35 arka lastiklere ise 38 olarak ayarlanmalıdır. 185 65 R15 lastik basıncı kaç olmalı sorunuza eğer aracın tablosu yok ise ön 32, arka 31 şeklinde en konforlu sürüşü elde edebilirsiniz.

Lastik basınç uyarı sistemi nasıl çalışır?

Lastik sibobuyla entegre biçimde yer alan bataryalı sensör, direkt olarak lastik boşluğundaki hava basıncını ölçer. Bu özel sensörler, her bir tekerlekte yer alır. Buradan ölçülen bilgi, kablosuz bir şekilde aracın merkezi bilgisayarına aktarılır.

You might be interested:  Soru: 14 Inç Janta Hangi Lastik?

Albea lastik hava basıncı kaç olmalı?

Arka kısımda iki, ön kısımda iki yolcu varsa, lastik hava basıncı önler ve arkalar için eşit şekilde 30 Psi olmalıdır.

Mercedes lastik basınç sensörü nasıl söndürülür?

Direksiyonun sol tarafında bulunan tuşlardan Ev simgesi olan tuşa basılır. Gösterge panelinde çıkan menüden ‘Servis’ bölümüne giriş yapılır. Ardından Lastik Basınç seçeneği seçilir. Direksiyonda bulunan dokunmatik tuşa 2 kez basılır ve lastik basınç sensörü sıfırlama işlemi tamamlanır.

Lastik basıncı düşük ise ne olur?

Lastik hava basıncı az olursa yol ile lastiklerin temas yüzeyi arasında bozulma olur. Üzerine fazla yük binen lastiğin ömrü azalır. Lastiğin tur direncini arttırır.

Hyundai i20 lastik basınç göstergesi nasıl söner?

Ardından sürücü destek ayarlarına tıklıyoruz. Aşağı inerek Lastik Kontrol kısmına uzun süreli basılı tutuyoruz. Ekranda yana doğru artan çubuklar tamamladığı zaman ok tuşundan elimizi kaldırıyoruz. Hyundai i20 araçta lastik basınç sensör sıfırlama işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector